Rejestracja uczestników i odbiór identyfikatorów
ESG strategia i raportowanie
Panel przybliżający wpływ ESG na działania firm i potrzebę wdrażania ESG na podstawie dyrektywy CSRD w celu utrzymania konkurencyjności. Wyjaśniający, jak podejść do budowania strategii i raportowania działań w przedsiębiorstwach. Odpowiadający na pytanie, czym jest wielkie „E” oraz „S” w działaniach ESG, jak wpływa ono na przyszłość firm, a także zainteresowanie pracowników i klientów. Przedstawiający tematykę i zagrożenia greenwashing w kontekście ESG.
Solidna firma - kluczowe obszary dla rozwoju biznesu MSP
Paneliści w pierwszej części skupią się na prezentacji obrazu małych i średnich firm w najbardziej kluczowych obszarach dotyczących działalności: marketingu, finansów, zarządzania, procesów czy identyfikacji oczekiwań grup klientów. Po dokonanej analizie część druga ukazać ma możliwe do zastosowania w MŚP rozwiązania i ukazać trendy, które będą w coraz większym stopniu konieczne do uwzględniania w działalności firm.
Kraków dla przedsiębiorców, przedsiębiorcy dla Krakowa
Propozycje do dyskusji:
• Propozycja powołania Komisji dwustronnej Przedsiębiorcy – Rada Miasta
• Stała współpraca Organizacji Przedsiębiorców w Krakowie z Doradcą Prezydenta Miasta Krakowa ds. Przedsiębiorczości
• Rozwój infrastruktury miasta z uwzględnieniem potrzeb Przedsiębiorców
• Ustawa aglomeracyjna i jej znaczenie dla Przedsiębiorców w Krakowie
• Działania Miasta wspierające przedsiębiorczość, szczególnie w zakresie MŚP.
Lunch
Rzemiosło kuźnią talentów
Powstrzymanie upadku rzemiosła polskiego i jego degradacji ze szczególnym uwzględnieniem Krakowa.
Sukcesja firm rodzinnych
Jednym z najpoważniejszych wyzwań jakie stają przed polskimi przedsiębiorcami rodzinnymi jest przekazanie firmy z pokolenia na pokolenie. Proces ten potocznie nazywany jest sukcesją. Trudności związane z tym złożonym procesem przebiegającym równolegle zarówno w firmie jak i rodzinie potęguje fakt, że w Polsce z uwagi na trudne uwarunkowania o charakterze historycznym brak doświadczeń w jego przeprowadzaniu. Dopiero w ostatnich latach zostały wprowadzone pierwsze regulacje prawne, które odpowiadają potrzebom tej grupy przedsiębiorców.
AI w Biznesie
Czy Polskie firmy gotowe są na kolejną rewolucję związaną z rozwojem technologii Sztucznej Inteligencji (AI.) Jakie są główne korzyści płynące z zastosowania Sztucznej Inteligencji w gospodarce. Na które segmenty polskiej gospodarki Sztuczna Inteligencja wpłynie najbardziej w najbliższych latach. Czy polskie firmy gotowe są na technologiczną zmianę. Zastosowanie AI w biznesie to tylko korzyści czy też i zagrożenia? Jak będzie wyglądać rynek pracownika przyszłości. O tym i nie tylko porozmawiamy podczas panelu „AI w biznesie”.
Zakończenie Kongresu
Współpraca dla transformacji energetycznej - przymus czy szansa na optymalizację kosztów
Transformacja energetyczna wymaga współpracy biznesu z podmiotami publicznycznymi. W odniesieniu do wymogów Zielonego Ładu oraz trudnej sytuacji międzynarodowej istnieje konieczność przyspieszenia tego procesu. Kluczową rolę będą odgrywały inteligentne sieci w tej transformacji oraz nowe formy zarządzania generacją i zużyciem energii (Virtual Power Plants, Distributed energy resource management systems). Będzie rosła także rola mikrosieci i lokalnej generacji w instalacjach przemysłowych. W zaistniałej sytuacji niezbędna jest współpraca między samorządem a biznesem szczególnie w zakresie tworzenia społeczności energetycznych (klastry i spółdzielni), finansowania inwestycji, zarządzania energią. Dziś do tego procesu słabo jesteśmy przygotowani. Podczas panelu zderzymy globalne trendy związane z transformacją energetyczną z potrzebami przedsiębiorców i Miasta Krakowa.
Lunch
Zrównoważona turystyka - jak budować partnerstwo z przedsiębiorcami?
Miasta historyczne borykają się w problemem overtourismu. Decyzje administracyjne mają ograniczyć negatywny wpływ nadmiernego ruchu turystycznego na mieszkańców, zabytki i kulturę. Jaki wpływ te decyzje wywierają na biznes? Jak powinna być rola przedsiębiorców w realizowaniu zrównoważonej turystyki?
Miasto przyjazne mieszkańcom i turystom. Wpływ overtourismu na biznes. Wpływ uchwał o parkach kulturowych i uchwały krajobrazowj na przedsiębiorców. Dotychczasowa współpraca miasta z przedsiębiorcami w tym zakresie. Odpowiedzialny biznes w kontekście zrównoważonej turystyki. Platforma współpracy urzędu, mieszkańców i przedsiębiorców do wypracowywania strategii i planu działań.
Startupy z Polski na rynkach zagranicznych – perspektywy i dobre wzorce
Polskie firmy, w tym startupy, znajdują się na progu masowej internacjonalizacji. Podczas panelu pochylimy się nad następującymi zagadnieniami:
- jakie są priorytety rozwojowe dla startupów?
- perspektywa rozwoju polskich startupów na rynkach zagranicznych
- strategie internacjonalizacji dla startupów
- kluczowe elementy do osiągniecia sukcesu na rynkach międzynarodowych
- Jakie są potrzeby polskich firm dot. pomocy w ekspansji na rynki zagraniczne? Jakiej praktycznej pomocy oczekują?
-sucess stories
Krakowskie korporacje
SZANSE: małopolskie zagłębie buisnessowe. Promocja miasta. Rozwój na poziomie pracowniczym. WYZWANIA: praca zdalna, hybrydowa, stacjonarna. Pokolenie millenialsow, genZ. Definicja work-life balance
SZANSE: rozwój Krakowa - zwiększenie ilości mieszkańców, którzy chcą w Krakowie płacić podatki. Rozwój rynku mieszkalnictwa, rozwój infrastruktury i tzw. Obwarzanka, wdrożenie komunikacyjnych rozwiązań tzw. Metropolii Krakowskiej.
WYZWANIA: pocovidowe, czyli tryb pracy zdalny, hybrydowy i stacjonarny. Opieka lekarska na telefon. Powierzchnie biurowe - jeszcze potrzebne, czy już nie?
SZANSA I WYZWANIE - robotyka- automatyzacja procesów, która zwiększy wydajność, ilość. Co z jakością? Co z zasobami ludzkimi? Czy zastąpią nas roboty?