Jacek Czauderna

StanowiskoZałożyciel i Prezes Zarządu Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, MBA University of Bradford, London Management School.

Jest praktykiem z 29-cio letnim doświadczeniem FMCG i gastronomicznym w korporacjach Żywiec i Nestle, w tym od ponad 13 lat mentor w prywatnym biznesie (własne restauracje i dystrybucja dla gastronomii kawy, ekspresów oraz herbaty koncernu Jacobs Douwe Egberts, twórca programów doradczych dla właścicieli i managerów i szefów kuchni w segmencie gastronomii profesjonalnej). Ale przede wszystkim innowator zyskownych rozwiązań do gastronomii i monitorowania efektywności biznesu. Autor książki OTWORZYŁEM LOKAL – Pomocne historie z praktyki gastronomicznej

Moja droga zawodowa prowadziła od przedstawiciela handlowego przez zasiadanie w zarządach korporacji, aż do właściciela marki sieci restauracji The Legendary Jacks Bar&Restaurant (Warszawa, Gdańsk, Sopot), właściciela i inicjatora marki ICED COFFEE i BUBBLE TEA oraz PROFITMANAGER.pl

Jestem od kilkunastu lat niezależnym przedsiębiorcą, trenerem i doradcą biznesowym z branży gastronomicznej.

Prowadzę projekty biznesowe uruchamiania nowych obiektów i lokali, programy wdrożeniowe z zakresu ”jak zarabiać na gastronomii” i jak „kontrolować sieciowy i indywidualny biznes gastronomiczny”, jak stosować systemowe rozwiązania w biznesie gastronomicznym, jak tworzyć i stosować procedury operacyjne, jak optymalizować i prowadzić zyskowny biznes.

Podczas pracy w korporacjach a następnie przy rozwijaniu własnych biznesów gastronomicznych zdobyłem praktyczne doświadczenie związane z zarządzaniem personelem, optymalizacją zakupów,  rozwojem i reorganizacją biznesu. Członek zespołów projektowych digitalizacji procesów zarządzania firmą i zespołami handlowymi, projektów badawczych oraz logistycznych skracania łańcucha dostaw i projektów dystrybucji napojów w czasie tworzenia sieci dystrybucyjnych Żywiec Trade, fuzji spółek i zespołów sprzedaży.

  • Twórca marki i sieci lokali The Legendary Jacks Bar&Restaurant (jacksbar.pl)
  • Założyciel i Prezes Zarządu Akademii Praktyk Gastronomicznych i Hotelarskich (apgih.pl)
  • Twórca programu dziennego nawigowania Twojego gastro biznesu (profitmanager.pl)
  • Oficjalny Dystrybutor Kawy Jacobs i Piazza D’Oro oraz herbat Pickwick dla gastronomii koncernu JACOBS DOUWE EGBERTS w Polsce i innowator trendu konsumpcji zimnych napojow ICED COFFEE & BUBBLE TEA i konceptu franczyzy NEW CAFE (cafitesse.pl)
  • Założyciel i Prezes Zarządu Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej (iggp.pl)
  • Honorowy Konsul Republiki Sri Lanki w Polsce
  • Autor książki „Otworzyłem Lokal” – wydawnictwo Poligraf
  • Członek Rady Kompetencyjnej Turystyka przy PARP, powołany przez Ministra Rozwoju i Technologii

Bierze udział
w panelach

Jeżeli masz jakieś pytania,
zadzwoń 789-693-439

lub napisz na info@kongreskp.pl

Polityka prywatności

Copyright © 2023. Stowarzyszenie „Postaw na Kraków”